Kontakta oss - KYH

Kontakta oss

Hej! Vill du kontakta någon av oss på KYH? Vad kul!

På högersidan ser du direktnummer till våra olika avdelningar och här nedan hittar du både besöks- och postadresser till våra skolor.
Längst ner på sidan ser du vilka som jobbar på vilka enheter och orter.

Välkommen att höra av dig!

Vad vill du ha hjälp med?

Ring KYH:s Antagning på telefon 0768852120 eller mejla antagningen@kyh.se om du har frågor om din ansökan, behörighet eller liknande.

Ring KYH:s antagning på telefon 0768852120 så berättar vi gärna mer om vilken av våra utbildningar som kan passa för dig! Du kan också mejla oss på antagningen@kyh.se så svarar vi dig så fort vi kan.

Kolla in våra lediga jobb, eller skicka din spontana ansökan till jobs@kyh.se så hör vi av oss.

För företag:

Ring Hanna 0768-85 21 25 eller mejla hanna.mansson@kyh.se med din förfrågan.

Kontakta den av oss som finns närmast dig geografiskt:

Göteborg
Annika 0768 85 21 35

Malmö
Mats 0768 85 21 31

Stockholm
Peter 0768 85 21 24

Anywhere
Magnus 076 885 2139

Våra skolor

Stockholm

I Stockholm hittar du oss på Västra Finnbodavägen 4 vid Danvik Center. Vill du skicka post till kontoret i Stockholm skickar du den till Västra Finnbodavägen 4, 131 30 Nacka

Göteborg

I Göteborg har vi våra lokaler på Vintergatan 1A precis vid Sannegårdshamnen. Vill du skicka post till kontoret i Göteborg skickar du den till Vintergatan 1A, 417 58 Göteborg.

Malmö

I Malmö finns vi på Östra Kanalgatan 5 nästan mitt i stan. Vill du skicka post till kontoret i Malmö skickar du den till Östra Kanalgatan 3, 211 41 Malmö

Vi som jobbar på KYH

Peter Brasch

Verksamhetsansvarig 076 885 2124
peter.brasch@kyh.se

Anna-Mia Fors

Utbildningsledare: Byggproduktionsledare, Entreprenadingenjör, .Net developer 0768-85 21 30
annamia.fors@kyh.se

Sherley Johansson

Utbildningsledare: Fastighetsingenjör, Mätningsingenjör 0768852110
sherley.johansson@kyh.se

Rebecka Hedlin

Utbildningsledare: Energispecialist byggnader, Front End Developer 0768852109
rebecka.hedlin@kyh.se

Alexander Ekberg

Utbildningsledare: Affärsutvecklare digital handel logistik 0768-85 21 21
alexander.ekberg@kyh.se

Therese Junesäter Blomkvist

Karriär- och studiesamordnare 076-8852108
therese.junesaterblomkvist@kyh.se

Kinga Szabadvary

Utbildningsledare (Föräldraledig) 0768-85 21 21
kinga.szabadvary@kyh.se

Annika Jidegren

Verksamhetsansvarig 076 885 21 35
annika.jidegren@kyh.se

Michel Mleczkovicz

Utbildningsledare: Byggproduktionsledare nybyggnation, Entreprenadingenjör 076-885 21 34
michel.mleczkovicz@kyh.se

Mikael Olsson

Utbildningsledare: Energispecialist byggnader, Miljösamordnare byggnader, Solenergiprojektör 0768852137
mikael.olsson@kyh.se

Jenny Granström

Utbildningsledare:
Internet of things developer,
Programvarutestare,
Byggproduktionsledare renovering, ombyggnad, tillbyggnad
0768852136
jenny.granstrom@kyh.se

Lovisa Hänström

Marknads- och antagningsansvarig 076 885 2132
lovisa.hanstrom@kyh.se

Mats Johnsson

Verksamhetsansvarig 076 885 21 31
mats.johnsson@kyh.se

Katrin Gränsbo

Utbildningsledare: Lönekonsult, Byggproduktionsledare ROT 076-885 21 13
katrin.gransbo@kyh.se

Caitlyn Taylor

Utbildningsledare: Entreprenadingenjör, Mätningsingenjör bygg och anläggning, Internet of things developer 076-8852111
caitlyn.taylor@kyh.se

Ulrika Dakouri

Utbildningsledare: Energispecialist hållbara byggnader, Fastighetsingenjör 076 885 2117
ulrika.dakouri@kyh.se

Therese Stendahl

Karriär- och studiesamordnare 0768852115
therese.stendahl@kyh.se

Magnus Lindblad

Verksamhetsansvarig 0768852139
magnus.lindblad@kyh.se

Isabelle Carmler Salvatore

Utbildningsledare: Redovisningskonsult och Solenergiprojektör 076-885 21 23
isabelle.carmlersalvatore@kyh.se

Hampus Lubran

Utbildningsledare: Fastighetsingenjör och Byggproduktionsledare 076-8852105
Hampus.Lubran@kyh.se

Johanna Pohjola

Utbildningsledare: Produktionsledare anläggning 076 885 21 07
johanna.pohjola@kyh.se

Ida Svanström

Karriär- och studiesamordnare 076-8852114
ida.svanstrom@kyh.se

Hanna Månsson

Tf. Utvecklingsansvarig 076-885 21 25
hanna.mansson@kyh.se

Karin Adler

Affärsutvecklare 076 8852104
karin.adler@kyh.se

Erik Wallin

Affärsutvecklare 076-885 21 22
erik.wallin@kyh.se

Emma Ackersköld

Utvecklingsansvarig (föräldraledig) 076 885 21 26
emma.ackerskold@kyh.se

Lovisa Hänström

Marknads- och antagningsansvarig 076 885 2132
lovisa.hanstrom@kyh.se

Therese Junesäter Blomkvist

Karriär- och studiesamordnare, Stockholm 076-8852108
therese.junesaterblomkvist@kyh.se

Ida Svanström

Karriär- och studiesamordnare, Anywhere 076-8852114
ida.svanstrom@kyh.se