Kontakta oss

Hej! Vill du kontakta någon av oss på KYH? Vad kul!

På högersidan ser du direktnummer till någon av våra olika avdelningar. Nedanför är våra adresser, både besök- och postadress.
Om du rullar längst ner på sidan ser du vilka som jobbar på vilka enheter och orter. Ta gärna kontakt!

Vad vill du ha hjälp med?

Ring KYH:s Antagning på telefon 08-410 821 20 eller mejla antagningen@kyh.se om du har frågor om din ansökan, behörighet eller liknande.

Ring KYH:s antagning på telefon 08-410 821 20 så berättar vi gärna mer om vilken av våra utbildningar som kan passa för dig! Du kan också mejla oss på antagningen@kyh.se så svarar vi dig så fort vi kan.

Skicka din spontana ansökan till jobs@kyh.se så kollar vi på den.

För företag:

Ring Emma 0768-85 21 26 eller mejla emma.holm@kyh.se så hjälper vi dig.

Kontakta den av oss som finns närmast dig geografiskt:

Göteborg
Annika 0768 85 21 35

Malmö
Mats 0768 85 21 31

Stockholm
Peter 0768 85 21 24

Anywhere
Theresia 0768 85 21 18

Våra skolor

Stockholm

I Stockholm hittar du oss på Västra Finnbodavägen 4 vid Danvik Center. Vill du skicka post till kontoret i Stockholm skickar du den till Västra Finnbodavägen 4, 131 30 Nacka

Göteborg

I Göteborg har vi våra lokaler på Vintergatan 1A precis vid Sannegårdshamnen. Vill du skicka post till kontoret i Göteborg skickar du den till Vintergatan 1A, 417 58 Göteborg.

Malmö

I Malmö finns vi på Östra Kanalgatan 3 nästan mitt i stan. Vill du skicka post till kontoret i Malmö skickar du den till Östra Kanalgatan 3, 211 41 Malmö

Vi som jobbar på KYH

Peter Brasch

Verksamhetsansvarig 076 885 2124
peter.brasch@kyh.se

Magnus Lindblad

Utbildningsledare 0768862139
magnus.lindblad@kyh.se

Maria Norrlander

Utbildningsledare 0768-85 21 30
maria.norrlander@kyh.se

Kinga Szabadvary

Utbildningsledare 0768-85 21 21
kinga.szabadvary@kyh.se

Sofia Jönsson

Karriär- och studiesamordnare 076 885 2119
sofia.jonsson@kyh.se

Annika Jidegren

Verksamhetsansvarig 076 885 21 35
annika.jidegren@kyh.se

Michel Mleczkovicz

Utbildningsledare 076-885 21 34
michel.mleczkovicz@kyh.se

Lovisa Hänström

Karriär- och studiesamordnare 076 885 2132
lovisa.hanstrom@kyh.se

Mats Johnsson

Verksamhetsansvarig 076 885 21 31
mats.johnsson@kyh.se

Maria Dahl

Utbildningsledare 0768852128
maria.dahl@kyh.se

Per Fegler

Utbildningsledare 076-885 21 27
per.fegler@kyh.se

Ulrika Dakouri

Utbildningsledare
ulrika.dakouri@kyh.se

Theresia Lind

Utbildningsledare 0768852118
theresia.lind@kyh.se

Isabelle Carmler Salvatore

Utbildningsadministratör 076-885 21 23
isabelle.carmlersalvatore@kyh.se

Emma Holm

Utvecklingsansvarig 076 885 21 26
emma.holm@kyh.se

Hanna Svensson

Analys och kommunikation 076-885 21 25
hanna.svensson@kyh.se

Katherine Morales

Utbildningsutveckling 076-885 21 38
katherine.morales@kyh.se

Erik Wallin

Utbildningsutveckling 076-885 21 22
erik.wallin@kyh.se

Jon Sundelöf

Utbildningsutveckling 076-885 21 29
jon.sundelof@kyh.se

Lovisa Hänström

Karriär- och studiesamordnare, Göteborg 076 885 2132
lovisa.hanstrom@kyh.se

Sofia Jönsson

Karriär- och studiesamordnare, Stockholm 076 885 2119
sofia.jonsson@kyh.se