Vad vill du ha hjälp med?

Jag vill söka en utbildning

Ring Lovisa
på telefon 0768 85 21 32
eller maila på antagningen@kyh.se 
om du har frågor om din ansökan, behörighet m.m.

Jag vill ha hjälp att välja framtid

Ring Lovisa
på telefon 0768 85 21 32
så berättar vi gärna mer om vilken av våra utbildningar som kan passa för dig!

Jag vill jobba hos er

Skicka din spontana ansökan till info@kyh.se så kommer vi kolla på den och återkomma! 

Mitt företag behöver kompetens

Ring Emma 0768-85 21 26
eller maila emma.holm@kyh.se
så hjälper vi dig

Mitt företag vill ta in en praktikant

Kontakta den av oss som finns närmast dig geografiskt:

Göteborg & Malmö
Annika 0768 85 21 35

Stockholm
Niina 0768 85 21 19

Våra skolor

Stockholm

I Stockholm hittar du oss på Hagagatan 25B i närheten av Odenplan. 

Vill du skicka post till kontoret i Stockholm skickar du den dock till  Vanadisvägen 9, 113 46 Stockholm

Göteborg

I Göteborg har vi våra lokaler på Pusterviksgatan 3A precis vid Järntorget.

Vill du skicka post till kontoret i Göteborg skickar du den dock till  Pusterviksgatan 9, 413 01 Göteborg

Malmö

I Malmö finns vi på Östra Kanalgatan 5 nästan mitt i stan.

Vill du skicka post till kontoret i Malmö skickar du den dock till  Östra Kanalgatan 3, 211 41 Malmö

Eller om du vill nå någon av oss specifikt…

Anders Wikström

VD

Anders är VD för KYH och ansvarig för verksamheten. Han jobbar både operativt och strategiskt.

070-290 15 38 
anders.wikstrom@kyh.se 

Kristin Wikström

T.F. verksamhetsansvarig

Kristin jobbar i Stockholm som verksamhetsansvarig och som utbildningsledare med utbildningarna inom samhällsbyggnad.

076 885 21 24
kristin.wikstrom@kyh.se 

ANNIKA JIDEGREN

Verksamhetsansvarig

Annika är verksamhetsansvarig Göteborg och Malmö och har det övergripande ansvaret för verksamheterna i dessa två städer.

 076-885 21 35
annika.jidegren@kyh.se 

Lovisa Hänström

Antagning

Lovisa jobbar med antagningen till våra utbildningar.

076-885 21 32
lovisa.hanstrom@kyh.se 

Niina Björkman

Företagskontakt samt Utbildningsledare

Niina jobbar med företagskontakter och som utbildningsledare för utbildningarna EB, MB, MI och TF.

076 885 21 19
niina.bjorkman@kyh.se 

Per Fegler

Utbildningsledare

Per jobbar som utbildningsledare för några av våra utbildningar i Malmö.

076-885 21 27
per.fegler@kyh.se 

Magnus Lindblad

Utbildningsledare

Magnus jobbar som utbildningsledare i Stockholm för utbildningarna Front End Developer och Signalprojektör

076 885 21 39
magnus.lindblad@kyh.se 

Jonna Gündert

Utbildningsledare

Jonna jobbar som utbildningsledare för några av våra utbildningar i Malmö.

076-885 21 28 
jonna.gundert@kyh.se 

Michel Mleczkovicz

Utbildningsledare

Michel jobbar som utbildningsledare för våra utbildningar i Göteborg.

076-885 21 34
michel.mleczkovicz@kyh.se 

David Berg

Utbildningsledare

David jobbar som utbildningsledare för några av våra utbildningar i Malmö.

076-885 21 29 
david.berg@kyh.se 

Hanna Svensson

Analys och kommunikation

Hanna jobbar i Stockholm med företagskontakter och nätverkande.

0768-852125
hanna.svensson@kyh.se

Emma Holm

Anbudsansvarig

076-885 21 26
emma.holm@kyh.se 

Paula Wennerström

Anbudsteam

076-885 21 23
Paula.Wennerstrom@kyh.se 

Johanna Boussard

Anbudsteam

076-885 21 38
johanna.boussard@kyh.se 

Josefin Nilsson

Anbudsteam

076-885 21 33
josefin.nilsson@kyh.se 

Katherine Morales

Anbudsteam

076-885 21 21 
Katherine.Morales@kyh.se